Stedelijk woongebied Broekhoven

Masterplan Broekhoven – stand van zaken februari 2025 

Samen met ontwerpbureau Atelier Romain startte stad Beringen aan de uitwerking van een masterplan voor gebied Broekhoven in Beringen-centrum.
Want dit is een belangrijk gebied om van Beringen een toekomstgericht en groen stadscentrum te maken.
De bedoeling van de studieopdracht is om tegen eind 2025 een duidelijke visie klaar te hebben voor het gebied. In dit plan staan duurzaamheid, meer groen, ruimte voor water en inspraak van bewoners centraal.  

Een masterplan voor Broekhoven is een globale visie voor het volledige gebied wat een basis vormt voor concrete projecten in de toekomst. Want Broekhoven is een belangrijk gebied voor de toekomst van Beringen. Ontwerpbureau Atelier Romain onderzoekt daarom de toekomstmogelijkheden voor het volledige gebied. Dit wordt gedaan via ontwerpend onderzoek in verschillende scenario’s met als doel in het najaar te landen met één gedragen masterplan voor het volledige gebied. 

Het masterplan wordt een leidraad om het gebied stap voor stap op een doordachte en kwalitatieve manier in te richten. Het is een belangrijke stap om van Beringen-centrum een groene, duurzame en fijne plek te maken om te wonen en leven. 

Hoe ziet het traject eruit? Participatie als sleutel tot succes! 

Om tot een breed gedragen plan te komen, zal de stad sterk inzetten op participatie. De bedoeling is om samen met de inwoners en partners een duurzame visie uit te werken.
De intentie is om in het traject van 9 maanden, bestaande uit 4 fases, de eigenaars, buurtbewoners en andere betrokkenen de kans te geven om mee te denken via open ateliers en infomarkten. Door meermaals in dialoog te gaan, wil de stad een breed draagvlak creëren voor het toekomstige masterplan en zo tegemoetkomen aan de bezorgdheden die gemeld zijn. 

Alvorens Atelier Romain een ruimtelijke visie in detail zal ontwerpen, onderzoeken ze in eerste fase het volledige gebied.
Tijdens deze eerste fase vond een eerste open atelier plaats voor de buurtbewoners op 25 februari in het Stadhuis. Tijdens dit infomoment werden de eerste analyses uit een verkennend onderzoek door het ontwerpbureau toegelicht en gepresenteerd aan de hand van posters. De bewoners konden vragen stellen en aandachtspunten en bezorgdheden meegeven. De beelden die op de posters werden getoond zijn louter verkennend onderzoek en betreffen analyse-tekeningen. Dit zijn geen ontwerptekeningen.  

In een volgende fase 2 volgt een tweede open atelier tijdens het ontwerpend onderzoek. Aan de hand van scenario-onderzoek zal het ontwerpbureau samen met bewoners denkrichtingen aftoetsen en onderzoeken. 

Aan het einde van het volledige traject zullen de resultaten van het onderzoek gedeeld worden tijdens een infomarkt. 

De data voor deze volgende participatiemomenten worden op een later tijdstip vastgelegd en gecommuniceerd. 

planning Broekhoven