Beringen zoekt veldrittalent met tijdelijk skillpark aan de Avonturenberg

Gepubliceerd opvrijdag 12 sep 2025 om 11:18

Beringen krijgt er vanaf september een unieke sportieve trekpleister bij. Aan de voet van de Avonturenberg wordt een tijdelijk skillpark voor veldrijders aangelegd. Het parcours blijft open tot eind december en geeft jongeren de kans om op een laagdrempelige manier kennis te maken met deze uitdagende sport. 


“Met dit skillpark willen we onze jeugd laten proeven van veldrijden. Ze kunnen er spelenderwijs werken aan techniek, balans en snelheid. Op die manier enthousiasmeren we hen en stimuleren we talentontwikkeling,” zegt Jessie De Weyer, schepen van Sport in Beringen.

Het initiatief kadert in de aanloop naar het Belgisch Kampioenschap veldrijden in januari 2026, dat in Beringen plaatsvindt. “Het BK is een absolute topsporthoogdag. Dankzij dit skillpark kunnen we de sport al in de maanden voordien dichter bij onze inwoners brengen. We hopen zo jonge renners te inspireren en de beleving rond het kampioenschap te vergroten,” vult de schepen aan. 

Het skillpark zal geopend worden tijdens de Mijnhappening op 14 september met een parcours dat wordt uitgerust met typische veldrijhindernissen zoals een zandbak, balkjes en natuurlijke obstakels. Het terrein zal permanent toegankelijk zijn. 

Krijg je niet genoeg van het veldrijden? Stad Beringen en Golazo geven alle inwoners van Beringen de kans om gratis naar het BK veldrijden in januari te komen kijken. Je kunt je gratis ticket (één ticket per inwoner) aanvragen tot en met 15 november via beringen.be/bk.