Beringen, meer dan mijn stad

VorigeVolgendePrintenVerstuur linkReageer

Nieuws: Kinderdagverblijf Bambi bouwt en breidt uit


» meer nieuws


KDV

De bouw van woonzorgcentrum Corsala is nog niet helemaal achter de rug, of OCMW Beringen keurt het volgende bouwproject goed. In 2013 wil het OCMW een nieuw kinderdagverblijf realiseren op de Klitsbergwijk in Paal.

 

Het huidige kinderdagverblijf is meer dan 30 jaar oud en het gebouw is dringend aan vernieuwing toe. In 2009 besliste het OCMW-bestuur daarom het kinderdagverblijf te verbouwen om zo te kunnen blijven voldoen aan de normen. De babyafdeling werd reeds grondig gerenoveerd en er werden plannen gemaakt voor de verdere verbouwing.

 

In maart kwam echter het bericht dat Kind en Gezin opnieuw extra plaatsen voor kinderopvang zou toekennen en dat Beringen een van de acht aandachtsregio's was. Deze acht steden en gemeenten werden geselecteerd op basis van het aantal kinderen in een kansarm gezin.

Omdat we minimum negen en maximum tien plaatsen konden aanvragen, ontstond er een heel nieuwe situatie. Het bestuur heeft dan onmiddellijk een haalbaarheidsstudie uitgevoerd om te kijken of een nieuwbouwproject niet meer aangewezen was.

In juni vond het overleg met de stad plaats en in consensus besliste het OCMW  om een volledig nieuw kinderdagverblijf te bouwen op de Klitsbergwijk in Paal. Er waren reeds plannen om het clubhuis te verbouwen tot burelen voor de dienst thuiszorgvoorzieningen. De bouw van het kinderdagverblijf zal bijgevolg worden geïntegreerd in de realisatie van burelen voor de administratie van de thuiszorg.

 

Op woensdag hebben we vernomen dat Bambi de tien aangevraagde plaatsen heeft gekregen. Bambi breidt dan uit van 26 naar 36 plaatsen. De invulling van deze nieuwe plaatsen kan na de verhuis naar de nieuwbouw, vermoedelijk begin 2014.