Nieuwsbrief 6 oktober 2010

Feesteditie slothappening bebloemingsactie 9 oktober 2010


De 20ste editie van de bebloemingsactie wordt feestelijk afgesloten op zaterdag 9 oktober in het Casino van Beringen-Mijn. Bij dit jubileum wijken we af van ons vertrouwde programma. Om 19.00 uur wordt iedereen verwelkomd door het Kafkoor van Stal, die in de loop van de avond nog een paar optredens ten beste geven.
Uiteraard is er ook de projectie van onze bebloemingsfilm met beeldmateriaal van dit jaar en de voorbije jaren. Bij een feest horen ook prijzen, er wordt een digitaal fototoestel verloot en enkele waardevolle planten. Bij afronding van het programma krijgen de genodigden die een bebloemingsbrief kunnen voorleggen een pluimhortensia aangeboden door de stad.


Actief met taal!

 

Op 13 oktober is iedereen welkom op de infosessie ‘Actief met taal!'. Deze avond is een samenwerkingsverband tussen Onderwijs & Gezin / Opvoedingswinkel, het BIK (Beringen Isti?are Kurulu) en onderwijspartners o.a. Basisonderwijs Beringen, scholengemeenschap Sint-Pieter, LOP en dienst Onderwijs.

Deze brede samenwerking toont aan hoe belangrijk taal in de samenleving is. Taal kom je immers overal tegen: bij de bakker, in de school, in je eigen gezin... De lezing geeft eveneens aan dat taal breder is dan enkel woorden. Taal laat zich lezen, schrijven, begrijpen... Binnen elke school van Beringen staat ‘taal' prioritair op het leerplan. Taal is niet enkel een onderwerp, maar een werkwoord waarbij taalbegrip centraal staat.

Als ouder is het belangrijk om je kinderen zo talig mogelijk te maken. Maar hoe doe je dat? Met deze avond willen we de ouders handvaten bieden om kinderen te verwelkomen in de wondere wereld van taal. Ann Vanhoudt (In-Dialoog) zal een toelichting geven over deze handvaten, en dieper ingaan op de facetten en de ontwikkeling van taal. Elke ouder wil immers aan zijn of haar kind een rijke woordenschat aanbieden, hen prikkelen om gesprekken met anderen aan te gaan, hen stimuleren om te leren. Kinderen hebben een inspirerende omgeving nodig om een taal te leren. Taal moet in de 1ste plaats plezierig zijn!

Erwin Marcisz van Het Provinciaal Integratiecentrum zal aandacht geven aan het omgaan met meertaligheid.

Tijdens de pauze kunnen ouders proeven van wat de stad Beringen te bieden heeft op taalgebied. Zo kunnen ze ter plekke snuffelen tussen het aanbod van de bibliotheek, spelotheek, cultuur, vzw Opstap, jeugdwelzijn, CVO en Onderwijs & Gezin.

Tijdens het daaropvolgend panelgesprek kunnen de ouders hun vragen stellen aan experts op taal- en onderwijsgebied. De avond zal afgesloten worden met de verloting van de schitterende boeken ‘Fantasia' van Genonimo Stilton. Met deze boeken willen we de ouders én het kind stimuleren om samen actief te lezen.

‘Actief met taal!' start op woensdag 13 oktober om 19u en gaat door in de Turkse FC, Steenstortstraat z/n, 3582 Koersel. Er is geen voorinschrijving vereist en deelname is gratis.

Voor meer informatie:
Onderwijs & Gezin / Opvoedingswinkel


Heraanleg padenstructuur begraagplaats Stal.

 

De oude doorgangsweg van de Stalse begraafplaats heeft sterk geleden bij de ontgravingwerken van enkele jaren geleden. Mede door de geringe fundering was de verharding verzakt alsook de betonnen boordstenen.
In afwachting van het vernieuwen van deze weg, werden de zwakke punten door de stedelijke werkplaatsen voorlopig hersteld. Begin volgende week wordt gestart met het vernieuwen van de doorgangsweg. Rekening houdend met de weersomstandigheden zal deze klus binnen de 10 werkdagen geklaard zijn, dus voor Allerheiligen.
De vroegere wegbreedte van 2 meter wordt om praktische reden aangepast naar 3 meter.
Een verbreding is noodzakelijk opdat de weg vlot toegankelijk zou zijn voor de begrafenisondernemer alsook voor de dienstvoertuigen van de stad.
Aansluitend bij de bestaande padenstructuur werd gekozen voor eenvormigheid in materiaalgebruik, als afwerklaag zal dolomiet aangebracht worden. In het komende najaar wordt langs de vernieuwde weg enkele esdorens en lindebomen aangeplant.